Kıl dönmesi tedavisi

Obez,te Cerrahisi Hakkında

[column parallax_bg=”disabled” parallax_bg_inertia=”-0.2″ extended=”” extended_padding=”1″ background_color=”” background_image=”” background_repeat=”” background_position=”” background_size=”auto” background_attachment=”” hide_bg_lowres=”” background_video=”” vertical_padding_top=”0″ vertical_padding_bottom=”0″ more_link=”” more_text=”” left_border=”transparent” class=”” id=”” title=”” title_type=”single” animation=”none” width=”1/1″ last=”true”]

Öncelikle şu belirtilmelidir ki; obezite nedeniyle yapılan hiçbir cerrahi müdahale hali hazırda İDEAL değildir. Yani obez olan kişi hayat tarzını / felsefesini değiştirmediği sürece obezite geri gelebilir. Özellikle tüp mide ameliyatı geçirmiş kişilerde, son zamanlarda yapılan çalışmalarda ameliyattan sonra 2. yılın sonunda küçültülmüş mide hacminin kişinin yediklerine dikkat etmemesi sonucunda yeniden genişleyebildiği gösterilmiştir.

Daha önce de belirtildiği gibi emilim yüzeyinin azaltıldığı ameliyatlarda ise, kilo konrolü sağlanır fakat, uzun vadede vücutta gerekli olan, vücut tarafından yapımının mümkün olmadığı, dışardan alınması gerekli besin tiplerinde azalma ve yoksunluklara neden olunabilmektedir.

Bu sebeplerden dolayı obezite nedeniyle yapılması gereken cerrahi yöntem kişiselleştirilerek, kişiye en uygun ameliyat tipi içinde endokrinoloji, diyetisyen, psikolog/psikiyatr, genel cerrah (metabolik cerrahi uğraşı olan) dan oluşan ekip tarafından belirlenmelidir. Bu sayede kişinin ihtiyacı belirlenerek, en uygun tedavi seçeneği tercih edilerek YENİ HAYATINA uyumu sağlanmış olur.

[/column]